23 kwietnia 2024

Jakie zabawki edukacyjne dla dziecka w wieku 3 lat?

Niezależnie od tego, jak atrakcyjna rodzicom wydaje się dana zabawka, trzyletnie dziecko szybko potrafi się nią znudzić.

Odpowiednio dobrane zabawki edukacyjne nie tylko wspomogą harmonijny rozwój i rozwiną potencjał, ale też powinny zająć na dłużej.

Tor kulkowy

Kulodrom to zabawka, która rozwija zdolności motoryczne, poznawcze oraz rozumowanie przestrzenne. Podczas montażu toru, dziecko nie tylko ćwiczy zręczność, ale też cierpliwość, ponieważ musi dopasować elementy w taki sposób, aby kulka mogła bez żadnych komplikacji dotrzeć na sam koniec toru.

Tablica magnetyczna

Na rynku jest duży wybór tablic magnetycznych. Celem niektórych jest rozwój kreatywności, gdzie dziecko za pomocą klocków magnetycznych tworzy ciekawe obrazy i kompozycje, podczas gdy inne bardziej skupiają się na nauce literek czy liczb.

Ciastolina

Lepienie z ciastoliny sprzyja rozwojowi motoryki precyzyjnej, polepsza koncentrację i rozwija wyobraźnię. Warto rozważyć zakup ciastoliny tematycznej, ponieważ z perspektywy dzieci zwykle jest ona najbardziej atrakcyjna.

Deska do balansowania

Balansowanie na desce nie tylko zwiększa świadomość swojego ciała, ale też jest bardzo korzystne dla rozwoju mózgu. Tego typu aktywność fizyczna doskonale przygotowuje dziecko do tego, by nauczyło się jeździć na rowerze.

Dmuchawka logopedyczna

Dziecko dmuchając w rurkę, sprawia, że piłeczka unosi się nad zabawką, co stanowi dla niego nie lada atrakcję, zwłaszcza, że wygląda to tak, jakby lewitowała. Jest to nie tylko wspaniałe ćwiczenie oddechowe, ale też logopedyczne, które usprawnia aparat mowy.

Serwis brzadace.pl opublikował artykuł o zabawach dla 2-letnich dzieci, znajdziesz go pod tym odnośnikiem: https://brzdace.pl/edukacyjne-zabawy-dla-dwuletnich-dzieci/.