25 kwietnia 2024

Czy warto wybrać przedszkole prywatne?

Jeżeli zdecydujesz się posłać swoje dziecko do przedszkola prywatnego, maluch sporo na tym zyska. Teoretycznie w przedszkolu publicznym także mógłby uczyć się i powoli przygotowywać do pójścia do szkoły podstawowej, jednakże ten etap przygotowań byłby raczej mniej efektywny i z całą pewnością mniej przyjemny. Same dzieci często o wiele bardziej doceniają przedszkole prywatne od tego publicznego. Doceniają to, że nie muszą rywalizować w dużych grupach i narażać się na krzywe spojrzenia starszych osób, bo zawsze trafiają do kilkuosobowych grup swoich rówieśników, w których panuje przyjemna, czasem wręcz rodzinna atmosfera, sprzyjająca edukacji i ogólnemu rozwojowi.

W momencie, gdy twoje dziecko trafia do takiej niewielkiej grupy, możesz mieć pewność, że w razie jakichkolwiek problemów opiekun od razu je rozpozna i zrobi wszystko, by coś na nie poradzić. W przedszkolach publicznych nie zawsze ma to miejsce. Nawet jeśli opiekun chce zatroszczyć się właściwie o wszystkich swoich podopiecznych, czasami nie jest w stanie tego fizycznie zrobić, bo nie jest w stanie zaobserwować zachowania każdego dziecka z osobna, skoro musi sprawować opiekę nad grupą liczącą sobie kilkanaście czy nawet dwadzieścia osób. Przedszkole prywatne poświęca znacznie więcej uwagi każdemu dziecka z osobna. Lekcje przypominają bardziej lekcje indywidualne, dzięki czemu szybkość i typ nauki dostosowywany jest do wszystkich podopiecznych. Dzięki temu, że grupy są mniejsze, relacja między pedagogiem a wychowankami staje się znacznie lepsza. To z kolei sprawia, że dzieci chętniej się uczą i ogólnie rzecz biorąc chętniej chodzą do przedszkola, bo nawet gdy tęsknią za rodzicami, zawsze mogą pożalić się swojemu opiekunowi i uzyskać pełne wsparcie oraz maksymalne zainteresowanie.

Ile kosztuje przedszkole prywatne?

Niemalże każde przedszkole niepubliczne stara się przyciągnąć do siebie rodziców i ich pociechy za sprawą bogatej oferty zajęć dodatkowych, jednakże to nie te zajęcia są tu najważniejsze, a raczej atmosfera i ogólne podejście do maluchów.